• AUTOKOLEKCJA WELLY 1:34 - FSO POLONEZ CARO PLUS

Symbol: 197216H

Nowa Autokolekcja Welly, w nowej szacie graficznej, przedstawia długo oczekiwany oryginalny model samochodu "Polonez Caro Plus" w skali 1:34. Samochód wykonany z metalu z plastikowymi elementami, otwierane drzwi. Malowany oryginalnym lakierem samocho...

24.00
szt Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 14.5
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 14.5
Poczta Polska 15
Dostępność Mało
Waga 0.2 kg

Zamówienie telefoniczne: 502368682

Zostaw telefon
Nowa Autokolekcja Welly, w nowej szacie graficznej, przedstawia długo oczekiwany
oryginalny model samochodu "Polonez Caro Plus"  w skali 1:34.

  Samochód wykonany z metalu z plastikowymi elementami, otwierane drzwi. Malowany oryginalnym lakierem samochodowym. 


  długość modelu: 11,5 x 5 x 4cm 
   


Trochę historii:

     Historia Poloneza rozpoczyna się wraz z końcem 1972 roku, kiedy to na najwyższym szczeblu partyjnym ustalono linię rozwoju produktów FSO. Zaplanowano wprowadzenie następcy dla przestarzałego modelu Fiata 125p. Fabryka Samochodów Osobowych w Warszawie rozpoczęła produkcję 3 maja 1978 i kontynuowała ją do 22 kwietnia 2002. Polonez konstrukcyjnie opierał się na poprzedniku, ale przez cały okres produkcji przeszedł kilka większych modernizacji. W czerwcu 1991r. rozpoczęto produkcję modelu Caro, a w 1997 roku nastąpiła ostatnia znacząca modyfikacja - modele Plus. Łącznie z zestawami montażowymi wyprodukowano 1 061 807 egzemplarzy modelu w różnych wersjach.

Polonezy wykorzystywane były głównie w służbach mundurowych - policji, straży pożarnej, w wwrsji kombi pełniły funkcje karetek pogotowia. Dziś jest już historią "przesiadanie się na polonezy" premiera Pawlaka. W dobie kryzysu, ówczesny praemier Polski Waldemar Pawlak zarządził wprowadzenie tych samochodów do służb jako przykład oszczędności rządu i aby wesprzeć rodzimy przemysł samochodowy. Stąd aż tyle ich pełniło rolę wozów służbowych. najbardziej znane były jednak w wersji policji. Trudno zapomnieć widok niebieskiego Poldka z białym pasem, wychylającego się zza krzaka! Dziś to już historia, choć tyle polonezów widzi się jeszcze na naszych drogach.Niemniej jednak auto to  w pełni już zasłużyło sobie na miano samochodu kultowego.
3 maja 2008r. minęło dokładnie 30 lat od uruchomienia w Polsce pierwszej linii produkcyjnej Poloneza. 

   

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie